Malé hvězdy Metody intuitivního vidění … Štěpánek

Posted by on Lis 15, 2014 in Intuitivní Vidění | One Comment

stepanek_open

V předchozím příspěvku jsem slíbil, že začneme zveřejňovat případy, které stojí za pozornost a ukáží názorně výsledky naší práce.

Jako první takový případ bych Vám chtěl představit malého Štěpánka, chlapce, který navštívil můj kurz Intuitivního vidění pro děti do 12ti let konaný v září 2014 v Praze. Velice roztomilý chlapec s neobvyklou oční vadou či nemocí očí, která lékařům ztěžovala samotné určení diagnózy (alespoň v době konání kurzu diagnóza určena nebyla), pouze se vyloučilo předchozí nejzávažnější podezření, ke kterému se konkrétněji vyjadřuje maminka Štěpánka v rozhovoru níže.

Malý človíček s brýličkami na očích – pohled, který při první návštěvě kurzu beru pokaždé jako výzvu. Moc jim i sobě  držím palce, aby se uskutečnil další takový malý zázrak a vidění se zkvalitnilo i přes různé předchozí diagnózy. Často jsem však z počátků práce s dětmi přicházel o možnost komparace, neboť když se děti kvalitně rozkoukaly, nemohl jsem určit v jakém stavu bylo vidění před zahájením kurzu. Později jsem začal natáčet pro potřeby takového srovnání jejich stav před a po kurzu, kde už byl rozdíl často „očividný“ : )

Ani u Štěpánka to nebylo jiné a stav vidění před kurzem můžete vidět zde.

Malý Štěpánek se ukázal jako veliký bojovník a výsledky se dostavovaly poměrně rychle.  Čtvrtý den kurzu, který využívám nejčastěji na napasování tohoto alternativního vidění k vidění fyzickýma očima, proběhl výborně a Štěpánek nám ukázal, s jakou samozřejmostí vše krásně vidí. Pátý den jsme natočili závěrečný stav a rozdíl je patrný.

Štěpánek nám ovšem se svou grácií ještě jednou „vytřel zrak“… Videa, která zde ukazujeme, byla natočena ve velké místnosti našeho centra, kde je prostor pro zkoušení vidění na dálku celkem 5,6 metru, ale často je jasné, že děti vidí s přehledem ještě dále.

Po natáčení, před odchodem, se s námi Štěpánek i s jeho bratříčkem dlouho loučili. Povídali jsme si s maminkou a chlapci řádili – otevřeli všechny dveře na dlouhou chodbu s průchodem až na předsíň a Štěpánek řekl něco ve stylu „Já vidím až dozadu přes celý dům“. Sám jsem trochu zapochyboval, protože takto dobrý zrak nemají často ani ti, co mají oči zdravé. Navíc na chodbě bylo šero, což vidění znesnadňuje. Ale dobrá, i toto byla výzva a tak jsme provedli test s kartičkama i přes celý tento prostor – 13,5 metru.  No a malý Štěpánek se zaměřil a bezchybně určoval obrázky dál…  Bezprostřední reakce maminky Štěpánka po tomto všem hovoří za sebe.

Co dodat? S maminkou Štěpánka se ještě uvidíme na kurzu pro dospělé v prosinci, kam se přihlásila, aby lépe pochopila, co se to vlastně stalo, co hlava racionálně nechápe. Není to poprvé, takových rodičů již bylo více a budu jí držet palce, aby se podařilo i to, co mamince malé Klárky (kterou Vám již brzy představím) – totiž sundat brýle také : )

Případ Štěpánka i Klárky jsou společné ještě v jedné věci – kurz jim byl uhrazen ze sponzorských příspěvků. Já děkuji všem, kteří tak učinili. Nejprve jsem byl zaskočen, když se ozval první takový člověk, který nás oslovil s tím, že by chtěl přispívat na naši činnost, protože mu připadá smysluplná. Příspěvky jsme začali shromažďovat a když se nastřádaly prostředky na uhrazení kurzovného, vybrali jsme vhodné dítě, kterému byl kurz zaplacen.

Následně jsme nastavili pravidlo, že videonahrávku s takovým dítětem obdrží jeho přispěvovatel, aby viděl i tvář malého človíčka, kterému pomohl změnit život k lepšímu. Ke dnešnímu dni  příspěvky pomohly již třem dětem a Vám je tu také postupně představíme… Děkujeme.

Přeji krásný den všem našim příznivcům.

Jan Světlák

1 Comment

 1. Nikol Michalová
  24.1.2015

  Dobrý den pane Světláku,
  nějakou „náhodou“ (i když vím, že náhody neexistují) jsem se dostala k vašim stránkám a článku, jak pomáháte lidem. Takové osudy mě dojímají… kdy si uvědomuji (tak jako u sebe), že další člověk objevil své poslání zde na zemi a s plným nadšením a láskou jej mezi lidmi plní. Tímto vyjadřuji svou náklonnost z radosti, jakou jste bytostí a přínosem pro vaše okolí, především pro děti – naši budoucnost. Posílám (přes jakoukoliv dálku) laskavý dík a vděčnost (byť nejsem vaší klientkou) do vašeho srdce. Kéž je nás víc.
  Nikol Michalová

  Odpovědět

Napsat komentář

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien